Bostan Tarım A.Ş.

Dünya nüfusu hızlı bir artış içerisinde. buna paralel olarak hem gıda fiyatlarında artış yaşanıyor hem de gıda ürünlerine duyulan ihtiyaçta; ama ne yazık ki, tarım alanlarında aynı oranda artıştan söz etmek mümkün değil.. Tıpkı dünyada olduğu gibi ülkemizde de örtü altı yetiştiricilikte çok önemli gelişmeler kaydediliyor ve topraksız tarım, yakın geleceğin en önemli yatırım alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Uzun, topraksız tarımla ilgili bilimsel ve akademik çalışmalarına bundan tam yirmi altı yıl önce başlıyor. Sezgin Uzun’un yolu geçtiğimiz yıl BOstan Tarım A.Ş. ile kesişiyor. Bostan Tarım A.Ş. Afyon Sandıklı ve Manisa Salihli’de tam 252 dönüm alanda tüketicinin özlemini çektiği tadı, kokusu, lezzeti olan Bandita türü salkım domates üretiyor.

Manisa Salihli için hedef 50 tonun üzerinde diye ifade edilirken, Afyon Sandıklı’da hedef 70 tonu buluyor. Tesise gidiyor hem üretim tekniğini hem de topraksız tarıma dair ayrıntıları en yetkili isimlerle Eko-gündem’de ekranlara taşıyoruz.

Bostan Tarım A.Ş.

Bostan Tarım A.Ş.

Sitemize gelen aramalar:

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.